Načítám…

Kdo za tím vším stojí?

Mé jméno je Veronika Abdulová a narodila jsem se v roce 1993 ve Vsetíně.

Fotografie mě fascinovala už na základní škole, kdy jsem začínala fotit s klasickým kinofilmovým  fotoaparátem. Stejně jako dnes, jsem považovala fotografování za  zázrak, který dokáže zachytit kouzlo okamžiku. Později jsem začala používat – dnes už běžné – kompaktní fotoaparáty a postupně jsem se přes falešné zrcadlovky značky Fuji dostala k mé první zrcadlovce, což byla pro mě velká a vytoužená změna. Tehdy jsem začala přicházet na to, že fotografování  není jen o zmáčknutí spouště, ale jedná se o obrovsky složitý proces vytvoření konkrétního snímku. Bylo pro mě nepředstavitelné vlastnit přístroj, kterému bych sama neporozuměla a o to víc jsem se snažila pochopit proces vzniku fotografie skrze zrcadlo a za použití velkého množství objektivů. Fotografii jako takové jsem se tedy začala naplno věnovat v roce 2011. V druhém ročníku mého studia na vysoké škole (2013) jsem dostala několik cenných rad od zkušených lektorů z ITF –  fotografického institutu Slezské univerzity v Opavě. V roce 2015 jsem absolvovala fotografický kurz fotografa Jana Kováče v Ostravě a od ledna 2016 jsem OSVČ.

V začátcích jsem fotila převážně zvířata a děti, což mě baví stále nejvíce. Postupem času jsem se začala soustřeďovat i na klasické portrétní fotografování . Častou a mnou oblíbenou tématikou je párové a rodinné fotografování. Fotografiemi se co nejvíce snažím vyjádřit emoce, neopakovatelnost situace a tak ráda fotím i dokumenty – jedním takovým velkým dokumentem je i svatba. Svatba je náročná fotografická disciplína, kde je potřeba být trochu univerzální a zachytit detaily, pohyb, emoce a mnoho dalšího…První zkušenosti se svatebním focením přišly v roce 2014. Při svatebním focení se snažím být spíše v roli pozorovatele, dokumentátora, zároveň však tichým společníkem v důležitých okamžicích Vašeho života.

Při jakémkoliv druhu focení je pro mě nejdůležitější Vaše představa a přání. Proto je pro mě zásadní se před každým focením domluvit na důležitých detailech, vyslechnout Vás a vše upřesnit 🙂

Společným přáním fotografa i klienta je vykouzlit úsměv a udělat radost, ať už Vám samotným, Vaší rodině či Vašim přátelům. Jsem moc ráda, pokud Vás mé fotografie zaujaly a mým dosavadním klientům jsem vděčná za důvěru.

Spolupracovala jsem s:

timeline_pre_loader

Chovná stanice Valašský rytíř

Kynologický klub Ratiboř

Útulek pro zvířata Vsetín

Realitní kancelář

Realitní kancelář

Realitní kancelář

Realitní kancelář

Chovný pes Yorki Akumulator

Chovná stanice Alevanthia

Irisa Vsetín

Používám techniku